هاشمی‌طبا: وزیر حق برکناری افتخاری و منصوریان را ندارد

کد خبر: 10949    تاریخ: چهارشنبه، ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۵۷:۰۹    بازدید: 53


هاشمی‌طبا: وزیر حق برکناری افتخاری و منصوریان را ندارد
رییس اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: نقش وزیر ورزش در ماجرای ناکامی استقلال فقط می تواند این باشد که اعضای هیات مدیره را تغییر دهد.به گزارش سایت رسمی کانون هواداران باشگاه استقلال بعد از رقم خوردن نتایج ضعیف استقلال در لیگ هفدهم، خیلی از هواداران این تیم از وزیر ورزش خواسته هایی برای رفع مشکلات تیم خود داشتند.


اتفاقات شب گذشته در برنامه نود که به یک جنگ مدیریتی در این باشگاه تبدیل شد، انتقادات را نسبت به وزارت ورزش برای انتخاب اعضای ناهماهنگ در هیات مدیره استقلال به اوج رساند. در همین راستا با رییس اسبق سازمان تربیت بدنی همکلام شدیم تا درباره نقش وزیر ورزش در بحران به وجود آمده در استقلال سوال کنیم. 


در ادامه مشروح صحبت های مصطفی هاشمی طبا را می خوانید.

 


مگر وزیر چقدر وقت دارد؟
بعد از ناکامی یکی از تیم های پایتخت در هر مسابقه هواداران و رسانه ها سراغ وزیر ورزش می روند. مگر وزیر چقدر وقت دارد که به جز به جز اتفاقات این 2 باشگاه ورود کند؟ او مسئول تمام رشته های ورزشی و تمام استان ها است. متاسفانه همین حساسیت ها باعث شده وزرای ورزش و قبل تر از آن روسای سازمان تربیت بدنی در سال های اخیر وقت زیادی را برای رسیدگی به وضعیت استقلال و پرسپولیس بگذارند. 

 


چرا مجمعی تشکیل نمی شود؟
طبق قانون تجارت، اعضای هیات مدیره یک شرکت دولتی توسط مجمع انتخاب می شوند. مجمع باشگاه استقلال و پرسپولیس هم از 3 وزیر تشکیل شده است که رییس مجمع وزیر ورزش است. البته من یادم نمی آید در 10، 15 سال گذشته مجمع به این شکل تشکیل شده باشد و اعضای هیات مدیره به صورت سلیقه ای انتخاب می شوند. این خودش یک اشکال قانونی است. 

 

وزیر نمی تواند افتخاری و منصوریان را برکنار کند
وزیر ورزش رییس مجمع باشگاه است و نهایتا می تواند اعضای هیات مدیره را انتخاب کند؛ اما در اینجا فرهنگ بدی جا افتاده که ابتدا مدیرعامل توسط وزیر انتخاب می شود و بعدا اعضای هیات مدیره سر جایشان می نشینند. این برخلاف قانون تجارت است و در استقلال هم چنین اتفاقی رخ داده است. با این حال باید بگویم طبق قانون، وزیر ورزش نه تنها نمی تواند در کادرفنی استقلال تغییری ایجاد کند و منصوریان را بردارد، بلکه حق برکناری افتخاری را هم ندارد، چون این وظیفه هیات مدیره است. 

 


نمایندگان مجلس بیکار هستند!
شنیدم برخی از نمایندگان مجلس گفته اند به نتایج استقلال ورود می کنیم. برخی از آقایان بیکار هستند و به چنین مسائلی ورود می کنند. به آنها چه ارتباطی دارد که از وزیر ورزش درباره استقلال سوال کنند؟ در روزهایی که کشور مشکلات زیادی دارد، نمایندگان باید دغدغه شان تیم استقلال و پرسپولیس باشد؟ 

 


وزیر فقط می تواند هیات مدیره را تغییر دهد
نقش وزیر ورزش در ماجرای ناکامی استقلال فقط می تواند این باشد که اعضای هیات مدیره را تغییر دهد. سلطانی فر نقش دیگری نمی تواند بازی کند چون باشگاه هیات مدیره و مدیرعامل دارد که توسط خودش هم انتخاب شده است. 

 


ناهماهنگی به خاطر مسائل غیرقانونی است
اگر می بینیم در میان اعضای هیات مدیره استقلال هماهنگی وجود ندارد، به خاطر این است که اشکالات قانونی در انتخاب آنها وجود داشته است. اگر همه چیز طبق قانون پیش می رفت و مدیرعامل توسط هیات مدیره انتخاب می شد، الان شاهد این اتفاقات نبودیم که هر کدامشان حرف نفر دیگر را رد کنند.

به گزارش سایت رسمی کانون هواداران باشگاه استقلال به گزارش سایت رسمی کانون هواداران باشگاه استقلال به گزارش سایت رسمی کانون هواداران باشگاه استقلال /esteghlaltehranfc.com

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین های استقلالی

آمار سایت

برنامه مسابقات

با کانال ما همیشه بروز باشید

Load time: 0.0027 seconds